Mācieties plānot ģimenes budžetu

Ir pieņemts, ka par visām ģimenei nepieciešamajām lietām, rūpējas sieviete: iet uz veikalu, iepērkas, gatavo ēdienu un pieņem citus, svarīgus lēmumus. Bet, ne jau katra sieviete, neskatoties uz savu vecumu, ir spējīga gudri un ekonomiski saplānot ģimenes budžetu, t. i, ievērot līdzsvaru, starp ieņēmumiem un izdevumiem.

Lai ari cik lieli ienākumi mums ir, naudas mums trūkst vienmēr. Burtiski, gandrīz katrs cilvēks sūdzas par to, ka knapi var “savilkt galus ar galiem” kopā. Atliek tikai piebilst, ka katram cilvēkam jēdziens “savilkt galus”, nozīmē kaut ko citu.

Mēs visi labi zinām, ka lielākā daļa ģimenes budžeta, parasti tiek izlietota pārtikas produktiem, tāpēc, ka ēst gribas vienmēr un visiem, vismaz, trīs – četras reizes dienā.

Kā vajag pareizi plānot šos izdevumus? Pieņemsim, jums ir konkrēta naudas summa, kuru jūs varat un vēlaties iztērēt par pārtikas iegādi.
Bet, laiks iet un jūsu dzīvē nekas nemainās, naudas ka trūka, tā joprojām arī trūkst. Jums vajag to aizņemties pie radiem, draugiem un atkal mocīt sevi ar jautājumu, kāpēc arī šoreiz neesat iekļāvies paredzētājā naudas summā.

Ja jūs esat pieradis veikt lielus pirkumus priekš visas nedēļas vai vēl ilgākam laikam, tad jūs varat aptuveni saprast, kāda būs nākamā pirkuma summa.

Tieši tāpat, ļoti svarīgi ir saprast, ko jūs vēlaties gatavot, piemēram, nākamnedēļ. Te, būtu vēlams iztikt bez pārlieku lielas fantazēšanas un vairāk balstīties uz reāliem faktiem. Jums vajag konkrēti zināt, cik pamatproduktu ir nepieciešams, it īpaši, ja tie nav no lētajiem, viena vai otra ēdiena pagatavošanai. Ja jūs to zināsiet, jums būs iespēja, koriģēt tam piešķirto naudas summu, kā arī pagatavot tos ēdienus, kurus vēlaties. Piemēram, jūs varēsiet, vienu ēdienu aizstāt ar otru ēdienu, dārgāku ar lētāku un otrādi, lētāku ar dārgāku. Viss ir atkarīgs no jums un no tā, kas jums ir. Ja jūs uz veikalu dodaties pārdienas, tad galvenais nosacījums ir atcerēties par ikdienas summu, kuru jūs varat atļauties tērēt. Te nu jūs varat rīkoties kā jums patīk. Vēl viens, ļoti svarīgs moments, obligāti saglabājiet čekus visa mēneša garumā.

Ja jūsu čekos ir dots pilnīgs preces atšifrējums, tad tos var vienkārši salikt aploksnē. Ja jūs produktus pērkat tirgū vai nelielos veikalos, tad pārnākot mājās, uzreiz pierakstiet datumu un visus produktus, kurus esat nopirkuši, tai skaitā, arī to svaru un noteikti cenu. Mēneša beigās, jūs sameklējat visus čekus un pierakstus un analizējat tos.

Ja jums tas liekas pārāk sarežģīti, atvieglojiet šo uzdevumu. Turpiniet iepirkties tā, kā jūs to darījāt līdz šim, tikai sāciet obligāti krāt čekus. Mēneša beigās, tos analizējot, jūs redzēsiet, cik daudz nevajadzīgu pirkumu esat veikuši.