5 lietas, kuras apdomāt pirms nopirkt jaunu ledusskapi

Pavisam jauns un vēl ne reizi nelietots ledusskapis pavisam noteikti ir investīcija jūsu mājoklī par kuru ir vērts kārtīgi padomāt. Ticiet vai nē, jauna ledusskapja iegāde prasa aizdomāties par daudz vairāk lietām nekā tikai ledusskapja izskatu un ietilpību. Šie abi ir tikai divi no daudzajiem faktoriem, kuri ir jāpārdomā pirms izvēlēties savu jauno ledusskapi un atdotu par to savu naudu.
Tā vietā, lai meklētu ledusskapi, kas vien izskatās glīts un, jūsuprāt, ietilpinās visas jūsu pagatavotās maltītes un produktus, sekojiet līdzi un kārtīgi apdomājiet šajā rakstā apkopotās 5 lietas jauna ledusskapja iegādei.

1. Ledusskapja tips

Kā jau minējām – ledusskapis nav tikai liela kaste, kurai jāizskatās glīti un jāatdzesē jūsu pārtika, lai tā ilgāk saglabātos. Ledusskapis ir liela un mūsdienās arī daudz sarežģītāka ierīce nekā tā bija agrāk. Tā pat arī ledusskapjiem ir vairāki tipi. Atkarībā no ledusskapja tipa jūs varēsiet apmierināt savas vajadzības, kā arī katrs ledusskapja ievieš dažas atšķirības tā izmantošanā un savā darbībā.

  • Franču durvju ledusskapis – šie ledusskapji ir aprīkoti ar divām durvīm, kas atveras uz āru un saldētava, līdzīgi kā standarta ledusskapī, ir atrodama ledusskapja apakšā.
  • Divdurvju ledusskapji – tie ir ledusskapji, kas parasti ir aprīkoti ar divām durvīm. Viena no tām ir lielāka par otru, par cik aiz lielākajām durvīm slēpjas ledusskapja galvenais nodalījums, taču aiz mazākajām jūs atradīsiet ledusskapja saldētavu.
  • Ledusskapji ar augšdaļas saldētavu – ledusskapji ar saldētavu ledusskapja augšdaļā. Parasti ar vienu vai divām durvīm, kas atdala abus.
  • Ledusskapji ar apakšas saldētavu – ledusskapji, kas ir aprīkoti ar saldētavu, kura atrodas ledusskapja apakšējā daļā. Tā pat kā ar augšējās daļas saldētavu ledusskapjiem, arī šie var tikt aprīkoti ar vienām galvenajām durvīm vai divām atsevišķām (ecco i migliori prodotti).

Pats galvenais ledusskapja tipa izvēlē ir pārliecināties par to, kurš ledusskapis vairāk atbildīs jūsu vajadzībām – dzīves stilam, vajadzībām, vēlamajam komfortam un ērtībām. Tā pat arī ledusskapja tips pavisam noteikti būs atkarīgs no jūsu gaumes un patikas.

2. Ledusskapja un jūsu virtuves izmēri

Ledusskapja un virtuves izmēri, kā arī ledusskapim atvēlētās vietas izmērs virtuvē ir tās lietas, kurām jāpievērš īpaša uzmanība. Nereti cilvēki meklē jaunu ledusskapi, vadoties tikai pēc izmēriem, un tikai tad pievērš uzmanību pārējām ledusskapja niansēm – ietilpībai, dizainam, funkcijām utt.
Pārliecinieties, lai ledusskapis ietilptu jūsu virtuvē ideāli un arī virtuves vai virtuves iekārtu durvis netraucētu tam.

3. Pārdomājiet savu dzīves stilu

Ledusskapja izvēlē ir svarīgi pārdomāt savu dzīvesveidu, par cik tas palīdzēs saprast to, cik liels ledusskapis jums ir nepieciešams. Vai jūs dzīvojat viens? Vai jums ir ģimene? Cik jums ir bērnu? Cik daudz vietas parasti jums ir vajadzīgs? Ģimenēm ar vairākiem bērniem iesakām izvēlēties ledusskapjus, kas ir divdurvju ledusskapja tipi vai franču durvju ledusskapji ar divām durvīm, kurās būs iespējams uzglabāt daudz dažādu sīkumu, un saldētavu ledusskapja apakša (fresatrice verticale).

4. Jūsu pārtikas izvēlei ir nozīme!

Visbeidzamā lieta, par ko nāktos aizdomāties ir jūsu pārtikas izvēles paradumi. Respektīvi, kādu pārtiku jūs parasti lietojat un uzglabājat ledusskapī? Vai tie ir daudz dažādi dārzeņi vai dažādi sīkumi? Vai tie ir dažādi konservi? Vai tās ir dažādas pagatavotas maltītes visai nedēļai? Vai tie ir dažādi dzērieni? Kādus pārtikas produktus jūs saldējat? Vai jums ir nepieciešams ledus taisītājs? Šie un daudzi citi jautājumi palīdzēs jūs novirzīt pareizā ledusskapja tipa virzienā.